• PRACE KONKURSOWE C.D.
  • KONKURS PLASTYCZNY - ŻYJMY ZDROWO

DNIA 30.11.2011 PODSUMOWALIŚMY NASZ KONKURS PLASTYCZNY. WZIĘŁO W NIM UDZIAŁ 21 PRZEDSZKOLI I PONAD 30 DZIECI. PRACE PODZIELONE BYŁY NA DWIE GRUPY WIEKOWE: 3, 4- LATKI I 5, 6- LATKI. W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ ROZDANO PO 3 WYRÓŻNIENIA. KAŻDE DZIECKO OTRZYMAŁO DYPLOM I NAGRODĘ. UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZDROWYM POCZĘSTUNKIEM, ZŁOŻONYM Z WARZYW I OWOCÓW. ZAPRASZAMY ZA ROK.

• PRACE PLASTYCZNE PRZYGOTOWANE NA KONKURS "ŻYJMY ZDROWO"

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH PRZYSLANYCH NA NASZ KONKURS.

• PRACE KONKURSOWE C.D.
  • Muzeum Etnograficzne

7.04.2011 najstarsza grupa "Puchatki" wybrała się na lekcję do Muzeum Etnograficznego. Tematem zajęć były tradycje wielkanocne. Przed zajęciami zwiedziliśmy również wystawy poświęcone Azji, Afryce i Australii.

• Obchody 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Dnia 1.04.2011 rozpoczęły się obchody 6 rocznicy śmierci
    papieża Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci urodzone w roku śmierci papieża zostały zaproszone do wzięcia udziału w projekcie prowadzonym przez Centrum Myśli Jana Pawła II "MOST. KAŻDY MAŁY JEST WIELKI." Przez miesiąc realizowaliśmy zadania, poznaliśmy wybrane fakty z życia Karola Wojtyły. Narysowaliśmy album "Portret Jana Pawła II"ilustrujący życie Karola.Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały lampiony. Poznały znaczenie takich słów jak POKÓJ, SOLIDARNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ.
    A 1.04.2011 pojechaliśmy na pl. Piłsudskiego na zakończenie tego projektu. Wspólnie dołożyliśmy cegiełkę do mostu, łączącego pokolenia, tworzyliśmy pracę plastyczną pod hasłem "Pokój" ,wysłaliśmy paczkę do dzieci z innego miasta, w którym był Jan Paweł II,byliśmy w górskim schronisku, w seminarium. Nasze lampiony zostały ustawione pod krzyżem papieskim. Na zakończenie bawiliśmy się goniąc ogromne bańki mydlane.

• Bal Karnawałowy

Pewnego styczniowego dnia odwiedzili nasze przedszkole kolorowi przebierańcy: wróżki, królewny, damy dworu, Śnieżki, krasnoludki, kowboje, indianie, ninja, rycerze Dżedaj, batmani. Wszyscy spotkali sie w kolorowym korowodzie. Tańczyli i bawili się świetnie. W przerwie uwiecznili swoje stroje na zdjęciach. Wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów na podwieczorek. Spotkamy się za rok.

• Zimowe Spotkania z Poezją.

Dnia 10.02. 2011 nauczycielki grupy PUCHATKI zorganizowały Zimowe Spotkania z Poezją.

Był to drugi konkurs w cyklu Spotkan z Poezją. Dzieci recytowały wiersze polskich autorów. Do występów przygotowywały się w domu wspólnie z rodzicami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz skromny upominek.

• Teatr Lektur Szkolnych - PINOKIO

18.01.2011 dzieci z grupy Puchatki i Gumisie pojechały do teatru na przedstawienie pt PINOKIO. Wiemy już, że warto jest być uczciwym i mieć dobre serce.

• Puchatki w bibliotece

25.11.2010 wybraliśmy się na lekcję do biblioteki publicznej przy ul. Abrahama. Braliśmy czynny udział w przedstawieniu teatralnym "Kłopoty Króla Borowika".