Obchody 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Dnia 1.04.2011 rozpoczęły się obchody 6 rocznicy śmierci
papieża Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci urodzone w roku śmierci papieża zostały zaproszone do wzięcia udziału w projekcie prowadzonym przez Centrum Myśli Jana Pawła II "MOST. KAŻDY MAŁY JEST WIELKI." Przez miesiąc realizowaliśmy zadania, poznaliśmy wybrane fakty z życia Karola Wojtyły. Narysowaliśmy album "Portret Jana Pawła II"ilustrujący życie Karola.Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały lampiony. Poznały znaczenie takich słów jak POKÓJ, SOLIDARNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ.
A 1.04.2011 pojechaliśmy na pl. Piłsudskiego na zakończenie tego projektu. Wspólnie dołożyliśmy cegiełkę do mostu, łączącego pokolenia, tworzyliśmy pracę plastyczną pod hasłem "Pokój" ,wysłaliśmy paczkę do dzieci z innego miasta, w którym był Jan Paweł II,byliśmy w górskim schronisku, w seminarium. Nasze lampiony zostały ustawione pod krzyżem papieskim. Na zakończenie bawiliśmy się goniąc ogromne bańki mydlane.

Zdjęcia: 
Maciek, Maciek i Szymon jadą z przesyłką na "pocztę w Wadowicach".
To symboliczny MOST łączący pokolenia.
Tworzymy obraz do hasła POKÓJ.
Reszta grupy dorysowuje małe obrazki do skomponowania całości.
W "schronisku górskim" obdarowano nas prezentami.
Projekt realizowany był w oparciu o pomysl Centrum Myśli Jana Pawła II.
Wysyłamy paczkę do dzieci z innego przedszkola.
Wysyłamy paczkę.
Nasz wspólny obraz POKÓJ.
Zabawa z bańkami.
 
 
 
 

PRZEDSZKOLE NR 198 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI